Finanse osobiste: zarabianie, kredyty, lokaty, IKE, oszczędzanie, domowy budżet, minimalizm. Czytam różne blogi poświęcone finansom osobistym. Wiele z nich było dla mnie inspiracją, żeby coś w moim życiu finansowym zmienić. Ale czegoś mi brakowało. Przede wszystkim spojrzenia kobiety, i stąd ten blog. Po pierwsze - żeby ułożyć swoje przemyślenia i doświadczenia finansowe. I podzielić się moimi przemyśleniami z innymi. No i jeszcze - żeby przeczytać Wasze komentarze i z nimi dyskutować.
stat4u
poniedziałek, 07 września 2009

Mam jakieś osobiste doświadczenia w używaniu kart kredytowych, wychodzeniu z debetu, w inwestowaniu, w oszczędzaniu, w zaciąganiu kredytów, zmianie pracy, itp. Co to oznacza w chwili obecnej? Mam do spłacenia 2 kredyty (1 hipoteczny na mieszkanie i 1 gotówkowy na działkę). Do tego pożyczka od rodziny. Kartę kredytową odłożyłam do szuflady, i wrzesień jest pierwszym miesiącem od dobrych kilku lat, gdy posługuję się wyłącznie gotówką (zobaczymy czy wytrwam i jakie będę miała wnioski na koniec miesiąca). Z drugiej strony oszczędności (ale raczej dlugoterminowe) budowane od kilku lat i potrzeba zaoszczędzenia na emeryturę. Były i inwestycje na giełdzie, i fundusze inwestycyjne, i struktury, i tradycyjne lokaty. Dotychczas niezłe zarobki, w perspektywie krótkiej (październik) utrata pracy. Więc jest pytanie co z tym wszystkim zrobić.

21:52, frugalesse_z_przekonania , Inne
Link Dodaj komentarz »

Witam wszystkich podróżników po necie, którzy przypadkiem bądź nie, zawitali na moim blogu. Ten blog nie jest o mnie. Nie mam potrzeby pisania o sobie. Blog będzie o finansach osobistych, widzianych z mojej perspektywy. Mam za sobą doświadczenia w zaciąganiu kretytów, kupowaniu mieszkań, szukaniu pracy i rezygnowaniu z niej. Sporo czytam o finansach osobistych (głównie w necie) i myślę, że moje osobiste przemyślenia i doświadczenia mogą być dla kogoś z Was - czytelników ciekawe. Zachęcam do komentowania wpisów i do dyskusji :)

21:44, frugalesse_z_przekonania , Inne
Link Komentarze (1) »
1 ... 16 , 17