Finanse osobiste: zarabianie, kredyty, lokaty, IKE, oszczędzanie, domowy budżet, minimalizm. Czytam różne blogi poświęcone finansom osobistym. Wiele z nich było dla mnie inspiracją, żeby coś w moim życiu finansowym zmienić. Ale czegoś mi brakowało. Przede wszystkim spojrzenia kobiety, i stąd ten blog. Po pierwsze - żeby ułożyć swoje przemyślenia i doświadczenia finansowe. I podzielić się moimi przemyśleniami z innymi. No i jeszcze - żeby przeczytać Wasze komentarze i z nimi dyskutować.
stat4u
poniedziałek, 08 sierpnia 2011

Podobno najważniejsze to mieć koncepcję. Moja koncepcja działki jest taka: Przez najbliższych kilka lat będzie miała charakter wybitnie rekreacyjny. Na razie skupiam się na tym, żeby od przyszłego roku można było na niej spędzać weekendy. Do tego ma być niewymagająca super obsługi i chodzenia po urzędach. Dlatego wybór padł na domek holenderski, a nadmiarowi goście będą ewentualnie nocować pod namiotami. Przymierzałam się do normalnego drewnianego domku letniskowego, ale ponieważ potrzebne jest pozwolenie na budowę, odpuściłam sobie, bo szkoda mi czasu.

Docelowo będę chciała na działce postawić domek całoroczny, ale to raczej w perspektywie 10-12 lat. Na razie tylko rezerwuję teren na ten cel.

Ponieważ działka jest spora, chciałabym mieć, poza duuużym trawnikiem, drzewka i krzewy owocowe. Sadzenie planuję na jesień, jak tylko ogrodzenie będzie skończone. Warzywnik zostawiam sobie na kiedyś, na emeryturę. Póki co: domek, leżaki, trawa, parasol, grill, ognisko, niedaleko jezioro...

20:47, frugalesse_z_przekonania , Mój ogród
Link Komentarze (5) »