Finanse osobiste: zarabianie, kredyty, lokaty, IKE, oszczędzanie, domowy budżet, minimalizm. Czytam różne blogi poświęcone finansom osobistym. Wiele z nich było dla mnie inspiracją, żeby coś w moim życiu finansowym zmienić. Ale czegoś mi brakowało. Przede wszystkim spojrzenia kobiety, i stąd ten blog. Po pierwsze - żeby ułożyć swoje przemyślenia i doświadczenia finansowe. I podzielić się moimi przemyśleniami z innymi. No i jeszcze - żeby przeczytać Wasze komentarze i z nimi dyskutować.
stat4u
poniedziałek, 07 lutego 2011

Tak się złożyło, że otworzyłam dzisiaj konto w BZ WBK. Kolejne konto osobiste nie jest mi potrzebne, ale muszę realizować czeki z zagranicy. Po próbie realizacji czeku w moim „macierzystym” banku czyli PKO BP (mina każdej osoby z którą rozmawiałam pod tytułem „czemu na mnie to trafiło, kiedy ta kobieta sobie stąd pójdzie” + opłaty i terminy) oraz po przeszukaniu opinii w Internecie, zdecydowałam się na BZ WBK. Do końca ubiegłego roku można było realizować czeki nie będąc klientem tego banku, ostatnio się to zmieniło.

Pożyjemy, zobaczymy. Dziś na koniec dnia mam 4 rachunki bankowe – PKO BP: pierwszy do odstrzału, trzyma mnie tu jeszcze na chwilę kredyt konsumpcyjny. Do tego mam kartę bankomatową. Z mBanku raczej nie zrezygnuję, bo mam tu konto firmowe i darmowe przelewy. Trzecie konto to Eurobank, gdzie mam konta oszczędnościowe, darmowe przelewy i drugą kartę bankomatową.

Dziś doszedł BZ WBK z kontem i kartą Visa Wydajesz i Zarabiasz, która jest o tyle ciekawa, że po pierwsze wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce są za darmo. A po drugie 1% wartości transakcji bezgotówkowych trafia z powrotem na nasze konto. Wady konta, z mojego punktu widzenia: opłaty za przelewy oraz słabe warunki konta oszczędnościowego. Ale i tak postanowiłam konto przetestować. Jak wszystko będzie ok., to zrezygnuję z karty w Eurobanku i po likwidacji konta w PKO BP, karta BZ WBK będzie jedyną. Zobaczymy.

Jeśli chodzi o kontakt z pracownikami BZ WBK, to na 3 wizyty, 2 były super. Za pierwszym razem trafiłam do placówki która działała od 2 tygodni, a pracownik był pierwszy dzień w pracy J Więc odesłali mnie do innego oddziału J Mina mi generalnie zrzedła, ale ponieważ miałam ważną dla mnie sprawę do sfinalizowania, brnęłam dalej. Kontakty w innym oddziale (widać, że działającym od dawna…) w pełni profesjonalne i  bez zarzutu.

Tagi: BZWBK
19:57, frugalesse_z_przekonania , Finansowo
Link Komentarze (1) »