Finanse osobiste: zarabianie, kredyty, lokaty, IKE, oszczędzanie, domowy budżet, minimalizm. Czytam różne blogi poświęcone finansom osobistym. Wiele z nich było dla mnie inspiracją, żeby coś w moim życiu finansowym zmienić. Ale czegoś mi brakowało. Przede wszystkim spojrzenia kobiety, i stąd ten blog. Po pierwsze - żeby ułożyć swoje przemyślenia i doświadczenia finansowe. I podzielić się moimi przemyśleniami z innymi. No i jeszcze - żeby przeczytać Wasze komentarze i z nimi dyskutować.
stat4u
Blog > Komentarze do wpisu

Transfer środków z PPE do IKE

Zdarzyło mi się jakiś czas temu pracować u wiodącego polskiego ubezpieczyciela. Jednym z niewielu w sumie benefitów było przekazywanie przez pracodawcę co miesiąc pewnych kwot na PPE, co należy chyba do rzadkości. Pracownik musiał jedynie wypełnić deklarację przystąpienia, nie trzeba było samemu ponosić żadnych opłat. Z PZU odeszłam po kilku miesiącach, a nieduże w sumie kwoty pozostały na 2 PPE - Pogodna Jesień oraz Słoneczna Przyszłość, gdyż każdy z pracowników w moim departamencie miał po kawałku etatu w 2 spółkach PZU. Pieniądze leżały nieruszane, ale wiosną doszłam do wniosku, że ponieważ i tak nie są to wysokie kwoty, będzie mi wygodniej zrobić transfer do IKE i mieć pieniądze w jednym miejscu. Tym bardziej, że IKE Obligacje ma niezłe wyniki w porównaniu z innymi tego rodzaju produktami. O zaletach IKE pisałam jakiś czas temu tutaj: IKE Obligacje.

Jak transfer środków się załatwia? Najpierw trzeba przejść się do instytucji prowadzącej IKE i otrzymać zaświadczenie o posiadaniu rachunku IKE. Następnie idziemy do instytucji prowadzącej PPE i składamy stosowną dyspozycję, za pomocą dosyć rozbudowanego formularza. Transfer środków powinien trwać do 30 dni i nie powinien się wiązać z żadnymi opłatami. Zobaczymy.

czwartek, 30 sierpnia 2012, frugalesse_z_przekonania
Tagi: IKE PPE

Polecane wpisy

Komentarze
2013/01/21 15:31:18
Przydatne informacje! Jeszcze, żebym znalazła coś, co mi podpowie, jak wyliczyć mój pit 36 Ale te dane mi się z pewnością przydadzą. Dzięki.
-
Gość: radcaprawny-trojmiasto.pl, *.ipv4.supernova.orange.pl
2018/02/27 21:20:47
swój system emerytalny trzeba sobie solidnie przemyśleć, z racji tego że jest wiele firm które nie są opłacalne a my nawet tego nie wiemy oczarowani wspaniałymi słowami konsultantów.Dopiero przy przejściu na emeryturę okazuje się ile faktycznie z tego wszystkiego co inwestowaliśmy jest nasze, a tu zaznaczę można się nieźle rozczarować. Wszystko trzeba konsultować z prawnikami bądź specjalistami finansowymi.